6.4.2022

Zpravodaj Život v MYJÓMI už nepotřebuje externí pomoc

Aktuality Co se děje v MYJÓMI Zpravodaj

Osmé číslo zpravodaje Život v MYJÓMI se poprvé tisklo v tiskárně brněnské společnosti CCB. S tímto počinem byla spojená i exkurze vedoucí oddělení PR a marketingu Petry Blachové a firemního grafika Martina Schrimpela přímo do tiskárenského provozu, protože právě oni nově připravují veškerá tisková data tak, aby je pak v tiskárně vytiskli a výsledek složili do podoby barevného časopisu. Osobně se tak Petra s Martinem přesvědčili o tom, jak je důležité dodat specificky upravená tisková data v odpovídající podobě, aby nic nekomplikovalo plynulost výroby, a byli při tom, když tiskařský stroj začal chrlit jednotlivé archy zpravodaje.

„Exkurze pro nás byla velice přínosná, protože jsme získali odpovědi na mnoho otázek – dokonce i na ty, které jsme si předtím vůbec nepokládali. S grafikem již víme, jak rychleji odevzdat kvalitní data do tiskárny a jak můžeme zvýšit kvalitu našich tiskovin,“ poznamenala Petra Blachová.
Nově tedy už i sazba, tedy „zalomení“ jednotlivých textů a fotografií do stránek budoucího časopisu, bylo u osmého čísla zpravodaje, který se tiskl právě v době, kdy MYJÓMI slaví osmé narozeniny, čistě v režii zaměstnanců družstva. A důkazem, že zpravodaj v MYJÓMI umíme nejenom napsat a nafotit, ale také samostatně připravit do tiskárny, takže se už obejdeme bez pomoci externích spolupracovníků.

„Byla to zajímavá zkušenost. Seznámili jsme se s různými technickými detaily, například jak máme postupovat, abychom se při přípravě dat pro ofsetový tisk vyhnuli chybám, a zajímavý byl i samotný proces tisknutí. Ofsetový tisk, který se používá pro noviny a časopisy, je nesrovnatelně rychlejší než digitální, takže vytisknutí zpravodaje byla záležitost chvilky,“ uvedl Martin Schrimpel.
Náklad osmého čísla zpravodaje Život v MYJÓMI čítající tisíc kusů byl vytištěn daleko rychleji, než se původně zdálo. Na rychlost tisku se můžete podívat na videu.

 

Podstatně více času pak zabraly další nezbytné úkony, zejména kontrola, ořez jednotlivých archů, jejich skládání a vazba – zjednodušeně sestavení zpravodaje do finální podoby, v jaké ho pak dostane do ruky čtenář. Jak se první „firemní zlom“ Života v MYJÓMI povedl, můžete porovnáním s předchozími čísly posoudit sami…

Mohlo by Vás zajímat

Kontaktujte nás pro nezávaznou nabídku

Napište nám, co přesně sháníte a ozveme se vám s nabídkou na míru.