23.10.2020

Také puntíkované šátky boří předsudky o lupénce, MYJÓMI se připojilo k osvětě

MYJÓMI kolekce Tipy Zajímavosti

Speciální puntíkované Betelné šátky z nanovláken chránící nositele v době chřipek a dalších respiračních onemocnění, před smogem, prachem i pylem v souvislosti s 29. říjnem, který je Světovým dnem psoriázy, zhotovili zaměstnanci šicích dílen MYJÓMI družstva invalidů. Tímto počinem chtějí zvýšit povědomí o nemoci, kterou trpí miliony lidí po celém světě. Psoriáza či jinak také lupénka je chronické zánětlivé autoimunitní onemocnění organismu, často geneticky podmíněné, jehož projevy jsou viditelné zejména na kůži celého těla, což postiženým přináší psychické problémy při sociálním kontaktu s ostatními lidmi. „Puntíkový den se letos rozhodl uspořádat spolek REVENIUM, s nímž spolupracujeme, a my se také připojili. Záměrem je upozornit na tuto nemoc. U příležitosti Puntíkového dne si lidé na sebe berou něco puntíkovaného, a my jsme proto zařadili do výroby speciální edici puntíkovaných šátků,“ vyjádřil se předseda představenstva MYJÓMI Petr Horký. Vzhledem ke zhoršené koronavirové situaci mohou lidé oblečení do puntíků svoji podporu pacientům s lupénkou vyjádřit také prostřednictvím svých fotografií sdílených na sociálních sítích.
[su_custom_gallery source=“media: 2431″ limit=“3″ link=“lightbox“ width=“800″ height=“530″ title=“never“]
„Velice důležité je, aby veřejnost věděla, že lupénka není infekční, lze ji léčit, ale zatím bohužel ne zcela vyléčit,“ připomněla organizátorka akce, členka výboru Spolku psoriatiků a atopických ekzematiků (SPAE) Vysočina a zároveň i ‚sestra v akci‘ spolku REVENIUM Gabriela Doleželová.
Betelné šátky z materiálu potištěného puntíky jsou ke koupi prostřednictvím e-shopu www.betelnesatky.cz a v jeho nabídce už zůstanou, takže zájemci si je mohou objednávat celoročně. E-shop nabízí šátky ve velikostech vhodných pro děti i dospělé, jednobarevné a mimo puntíků i s dalšími typy potisků. Objednat se dají rovněž originály s nápisy, fotografiemi či jinými grafickými prvky podle konkrétního přání zákazníka.

Mohlo by Vás zajímat

Kontaktujte nás pro nezávaznou nabídku

Napište nám, co přesně sháníte a ozveme se vám s nabídkou na míru.