3.2.2022

Sublimační potisk zajišťuje nová moderní tiskárna

Aktuality Služby MYJÓMI Zajímavosti

Tiskárna pro tisk Betelných šátků s nanofiltrem.

Nová tiskárna pro sublimační potisk začala sloužit v brněnské dílně MYJÓMI. Díky ní bude možné dosáhnout vyšší kapacity výroby i širšího sortimentu potiskovaných textilií. Nový přístroj MIMAKI TS100-1600 se speciálním inkoustem a dvěma tiskovými hlavami, který doplňuje sublimační lis, dosahuje maximální rychlosti tisku až 70 metrů čtverečních za hodinu a s vysokým grafickým rozlišením je vhodný pro malé i velké zakázky. Šířka tisku dosahuje 1610 milimetrů.

Tiskárna pro tisk Betelných šátků s nanofiltrem.

Sublimační tiskárna pracuje na základě transferu barvy z přenosového dvouvrstvého papíru na látku, která má být potištěna daným obrázkem. Motiv se při přenosu v termolisu dostane mikropóry do struktury materiálu a po následném ochlazení zůstane pevně zafixovaný uvnitř něj. Tento způsob potisku zajistí dosažení výrazných a stálých barev, aniž by obrázek či jiný vzor popraskal, případně se začal odlupovat.

V současné době se v MYJÓMI sublimační tiskárna využívá zejména při potiskování polyesterové tkaniny, z níž se šijí certifikované Betelné šátky s nanofiltrem, a to buď po výběru motivu z originálního vzorníku, anebo podle vlastního grafického návrhu zákazníka. Potisk je možný i u některých doplňků, jakými jsou třeba nákrčníky nebo čepice. Do budoucna se připravuje postupné rozšíření nabízeného sortimentu potiskovaných šitých produktů; půjde kupříkladu o ubrusy, dresy, legíny a další sportovní oblečení, pytle na obuv, kraťasy, trenýrky a jiné textilní nebo oděvní součásti a doplňky.

Mohlo by Vás zajímat

Kontaktujte nás pro nezávaznou nabídku

Napište nám, co přesně sháníte a ozveme se vám s nabídkou na míru.