SOS ponožky

Naše pletací dílna v listopadu oslavila první narozeniny. Za tu dobu v ní vzniklo několik zajímavých projektů. Vystartovali jsme ponožkami pro Světlušku, z dalších povedených externích zakázek můžeme zmínit například hezky polarizované ponožky pro Skupinu ČEZ nebo designové ponožky RAJKY, které všechny vznikly ve spolupráci se studiem BOADESIGN. Vytvořili jsme i několik autorských projektů, které vymyslely naše návrhářky. Zkrátka, pořádně jsme se rozjeli.

V každé firmě vznikají nedokonalé kusy způsobené chybou ve výrobě. I u nás se občas povede uplést “zmetkové” ponožky. Někdy se stane, že složení barev neodpovídá přesně zakázce, nepodaří se správně uplést nápis loga, jiné mohou být špatně zapošité a mít tendenci se párat. I přes tyto drobné vady je ale možné ponožky nosit, drtivá většina nepovedených kusů má jen podobnou malou chybičku. Klientům ale zásadně předáváme jen perfektní kusy. Co tedy s těmi “zmetky”?

Jako sociální podnik, který se hlásí i k environmentálnímu principu sociálního podnikání, je samozřejmě nevyhazujeme, pokud to jen trochu jde. Pana předsedu Petra Horkého napadla geniální myšlenka: “Co kdybychom tyto ponožky darovali dětem z brněnské SOS dětské vesničky?” Všechny naše autorské “zmetkové” ponožky stejně jako ponožky ze zakázek, u nichž k tomu dali klienti souhlas, putovaly již poněkolikáté přímo k dětem, kterým vůbec nevadí, že je na nich nějaký drobný vadný detail. Radují se z veselých vzorů, kombinují barvy a řádí s nimi, jak se na správné děti sluší. Jejich šikovné tety umí vyspravit i párající se ponožky, takže ani ony nepřijdou nazmar a děti je vynosí.

Dne 6.2.2020 jsme opět věnovali SOS dětským vesničkám dvě veliké krabice ponožek. Protože plánujeme v budoucnu spustit vlastní e-shop s našimi autorskými návrhy, darovali jsme dětem i zkušební kusy našich méně povedených nebo již přepracovaných návrhů. Moc nás těší, že můžeme udělat radost a vrátit hodnotu zdánlivě znehodnoceným výrobkům, stejně jako dáváme příležitost lidem s postižením, aby ukázali, že nejsou žádná “béčka” a dokážou mnohdy zdánlivě nemožné.

2020-02-14T11:23:54+02:00Únor 12th, 2020|Categories: Novinky|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem SOS ponožky