28.1.2021

Shrnutí roku 2020

Aktuality Zajímavosti

Vážení zaměstnanci i příznivci MYJÓMI,

máme za sebou složitý rok, nicméně i přes všechny problémy spojené s koronavirovou pandemií, jako bylo zastavení výroby, karantény a další omezení, se nám podařilo to, v co jsme před půl rokem nedoufali. Přes výrazný pokles objemu zakázek v druhém čtvrtletí roku 2020 způsobený pandemií a pozdní navýšení státního příspěvku na zaměstnávání zdravotně znevýhodněných osob, kterých u nás pracuje přes devadesát procent, se ekonomickou ztrátu podařilo dohnat. Nakonec byl loňský rok z pohledu hospodaření lepší než rok 2019. Mimo jiné jsme provedli také transformaci obchodního týmu a už nyní vidíme první výsledky. Podařilo se dojednat další nové zakázky, některé z nich se už začaly realizovat.

Na podzim byl zahájen provoz nové pobočky v Rumburku s montážní i šicí dílnou a už na jaře jsme v důsledku koronaviru vyvinuli nový produkt v podobě Betelných šátků různých barev a potisků, který úspěšně prodáváme prostřednictvím e-eshopu. Současně jsme spustili i nový e-shop Ponožkárny s originálními ponožkami z naší pletací dílny – oba produkty chceme i nadále rozvíjet.

Ačkoliv je již jasné, že pandemii koronaviru ještě nemáme za sebou, věříme, že MYJÓMI úspěšně zvládne i rok 2021. Vzhledem k nárůstu zakázek chceme otevřít další dvě pobočky. Zatím mohu říci jenom to, že půjde o lokalitu jižní Moravy a záměr se nyní nachází ve fázi projednávání. Nové pobočky znamenají také nábor dalších zaměstnanců, přičemž předpokladem je, že do konce letošního roku bude mít MYJÓMI 550 až 600 zaměstnanců.

Nakonec za úspěšným rokem 2020 stojí ve firmě všichni zaměstnanci, kteří i přes různá úskalí a ztížené podmínky odvedli vždy perfektní práci. Taktéž patří velké poděkování i našim obchodním partnerům, kteří nás podpořili. Nezbývá než doufat, že letos se již pandemii podaří zvládnout a všichni budeme opět moci žít tak, jak jsme byli zvyklí.

 

Petr Horký, předseda představenstva MYJÓMI

Petr Horký, předseda družstva Myjómi

Mohlo by Vás zajímat

Kontaktujte nás pro nezávaznou nabídku

Napište nám, co přesně sháníte a ozveme se vám s nabídkou na míru.