21.9.2020

Senátorka Hana Žáková zavítala do třebíčských dílen

Aktuality Co se děje v MYJÓMI

Třebíčskou pobočku brněnské firmy MYJÓMI družstva invalidů si prohlédla v pátek dopoledne senátorka za Třebíčsko Hana Žáková. Pobočka od roku 2018 sídlí v třebíčské Borovině a zaměstnává zdravotně znevýhodněné lidi, kteří chtějí pracovat, ale na běžném trhu práce mají velmi omezené možnosti uplatnění. V současně době jde o dvaašedesát pracovníků, kteří se věnují například kompletaci kosmetických balíčků či stáčení spon nebo demontáži plastů pro automobilový průmysl. Nesmíme opomenout ani šikovné švadlenky. Jednotlivými dílnami paní senátorku provedla vedoucí pobočky paní Soňa Sklenářová. „Pobočka začínala s devíti lidmi s nějakým typem zdravotního hendikepu, ale protože tady máme skvělou paní vedoucí a také podporu třebíčského TaxiSu, který pomáhá zdravotně znevýhodněným získat práci a vlastně dal impuls ke zřízení pobočky, tak se od té doby rozrostla,“ připomněl předseda představenstva firmy MYJÓMI družstva invalidů Petr Horký, který rovněž prováděl paní senátorku.
Senátorka Hana Žáková si v rámci své návštěvy prohlédla všechna pracoviště, a to včetně specializované šicí dílny MYJÓMI, která měla v Třebíči své sídlo ještě před zřízením montážní pobočky, ale rovněž další prostory borovinského „Hliníku“. Třeba i kuchyňku, kde se mohou zaměstnanci občerstvit při placených desetiminutových přestávkách, které mají po každých dvou hodinách práce. Benefitem jsou totiž mimo jiné pracovní smlouvy nastavené „na míru“ s ohledem na zdravotní limity každého z pracovníků. „Takto přizpůsobené podmínky, jaké zdravotně znevýhodněným zaměstnancům vaše firma nabízí, se opravdu jen tak nevidí, klobouk dolů. Je skvělé, že se tito lidé mají možnost dostat do pracovního procesu a současně se ve společnosti cítí platní,“ vyjádřila se senátorka.
Závěrem se zájmem převzala firemní pozornost v podobě vzorku ponožek z pletací dílny a originálního Betelného šátku od švadlenek z MYJÓMI, ale i kytici, kterou uvázaly v rámci nového projektu Rozkveteme zdravotně hendikepované floristky z neziskové organizace REVENIUM.
[su_custom_gallery source=“media: 2418,2417,2416,2415,2414,2412,2411,2410″ limit=“8″ link=“lightbox“ width=“190″ height=“120″ title=“never“]

Mohlo by Vás zajímat

Kontaktujte nás pro nezávaznou nabídku

Napište nám, co přesně sháníte a ozveme se vám s nabídkou na míru.