12.4.2018

Rozhovor s panem Pavlem Helanem

Rozhovory

v prostorách provozu Špitálka 23, Brno

 

Využili jsme toho, že se Pavel Helan po delší době zastavil v Brně, a tentokrát jsme se neformálně setkali v prostorách provozu Špitáka.

[su_custom_gallery source=“media: 1481″ limit=“4″ link=“lightbox“ width=“800″ height=“460″ title=“never“]

DH: Na čem právě pracujete?
PH: Nedávno jsem dokončil novou desku “RAPPER”. Zatím je na CD a připravuje se i vinyl.
(DH: Vřele doporučuji. Pohodové a velmi příjemné CD.)

Kde jste ji připravoval? Zastihnout Vás v Brně je v poslední době celkem složité.
Natáčelo se v Ostravě.

Proč Ostrava?
Nová deska je natočená v Ostravě protože se mi tam podařilo najít studio, kde se točí tzv. postaru. Na “kotoučák”, do analogového systému. Dnes se točí skoro vše do PC, ale vrací se trend točení analogovým způsobem. Stejně tak se vrací gramofon a vinylové desky.  Je to potom zajímavý výsledek práce – digitální CD, ale vlastnost je zachována. Říká se, že analog je příjemnější, vřelejší zvuk…

Už proběhl křest desky ? A pokud ano, kde jste křtili?
Ano.V Praze a v Kuřimi u Brna. Následně jsme jeli  tzv. Česko-slovenské turné 16 koncertů, které končilo ve Vranově nad Topľou (východní Slovensko). Hrálo se především v klubech, ale také v kostele a v Praze dokonce na parníku Nepomuk pod Kralovým mostem u Mánesa. Velice příjemné.

To hodně cestujete a trávíte čas mimo domov, že? Nestýská se Vám?
V současné době žiji střídavě v Ostravě a na Slovensku. Říkám o sobě, že jsem cestující hudebník. Na Slovensku se mi moc líbí. Cítím se tam dobře.

Kde je to pro Vás inspirativnější?
Slovenské publikum je hned od začátku mnohem vřelejší a živelnější. To neznamená, české publikum je špatné. To v žádném případě ne. České je stejně živé, příjemné, ale decentnější. Koncertů si vážím všech úplně stejně.

 

[su_custom_gallery source=“media: 1482″ limit=“4″ link=“lightbox“ width=“800″ height=“460″ title=“never“]

 

A co děláte na Slovensku mimo koncertování?
Jezdím odpočívat do ticha Demänovskej doliny. Užívám si ticha, krásné přírody a dokonce jsem se opět vrátil k dojení kozy. Původem jsem z Moravských Knínic u Brna. Jako malé dítě jsem kozu dojíval. Byla klasická bíla. A teď u kamaráda má malou hnědou. Je to pro mě krásný zážitek. Dojím “tatranskou” kozu a mléko je naprosto dokonalé. Doporučuji. Po večerech jím halušky s oravskou slaninou a Liptovskou brynzou. Zkrátka užívám si.

Co připravujete v nejbližším období?
Jarní turné Česko – Slovensko. Například zde spolupracujeme se slovenskou zpěvačkou Simou Martausovou a potom už letní festivaly. Moc se těším.

DH: Děkuji za Vaši návštěvu u nás a nezbývá mi než Vám popřát jen vše nejlepší, hodně inspirace do další tvorby a spokojené posluchače. Ať se vám vše daří podle vašich plánů a představ.

PH: Závěrem všechny zdravím. Ať se vám v MYJÓMI i nadále takto daří. Jsem mile překvapen, za dobu co jsem se neviděli, jak se firma rozrůstá a kam jste se posunuli. Přeji, aby se vám i do budoucna vedlo takto skvěle.

Mohlo by Vás zajímat

Kontaktujte nás pro nezávaznou nabídku

Napište nám, co přesně sháníte a ozveme se vám s nabídkou na míru.