>>Exkurze letiště Brno

Exkurze letiště Brno

Naše družstvo, především z iniciativy naší PR paní Hanzlíkové nabídlo svým zaměstnancům a jejich rodinným příslušníkům prohlídku brněnského civilního letiště Tuřany.

Pro účast na této akci bylo nutné, předem vyplnit bezpečnostní formulář, který následně ověřili pracovníci letiště. Dobrou zprávou je, že nikdo z našeho družstva není terorista. :-)

Prohlídka začala v nové odbavovací hale, kde průvodce vysvětlil, jak to na letišti chodí a co je třeba splnit atd. Poté poukázal na bezpečnostní opatření především na oddělené čekárny pro cestující, kteří byli již odbaveni a liší se cílem cesty do nebo mimo Schengenský prostor.

Výprava se přesunula do prostoru kontrolní brány pro personál a soukromé lety. Průvodce vysvětlil celý princip fungování brány. Odpovídal na dotazy ohledně rentgenu zavazadel, průchodu vozíčkářů nebo příchozího personálu, který je povinen projít kontrolou vždy, když přichází z vnějšího prostoru.

Následovala zastávka u letištních stojánků s krásným povídáním o letištním sokolníkovi, který na odhánění vysoké zvěře používal krom dravců také geparda, kterého již bohužel nemá. Poslední zastávkou se stala nepostradatelná stanice Hasičského záchranného sboru.

Krom zajímavého výkladu jsme zhlédli i několik přistání a vzletů proudových i vrtulových dopravních letadel.

2018-03-29T18:43:51+00:00 Listopad 21st, 2016|Categories: Život v Myjómi|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Exkurze letiště Brno