I přesto, že výroba ponožek v naší pletací dílně již probíhá druhým rokem, i tak se stává, že ne vždy se podaří vyrobit bezvadné kusy. Ať už se jedná o výrobní chybu při vyplétání loga u zakázky, špatnou kombinaci barev či problém při zapošívání anebo jakoukoli jinou závadu při výrobě, vznikají ponožky II. jakosti, které sice nemohou být předány zákazníkovi, ale i přesto mohou bezvadně posloužit a zahřát nohy.

O tom, že jako ekologicky smýšlející podnik tyto ponožky nevyhazujeme, ale snažíme se pro ně najít využití, jsme Vás již na našich stránkách informovali letos v únoru. Tehdy naše ponožky na nápad pana Horkého již podruhé putovaly do SOS dětské vesničky, z. s.. Tam naše ponožky s veselými a hravými motivy udělaly velkou radost dětem a děti se vyřádily i při jejich kombinování.

Protože se nám nahromadily další krabice s těmito „zmetkovými“ ponožkami, tentokráte i dospěláckých velikostí, přemýšleli jsme, komu bychom kromě naší tradiční destinace do SOS vesničky, udělali radost nyní. S ohledem na aktuální koronavirovou situaci jsme je chtěli věnovat někomu z řad lékařů, zdravotníků či ošetřovatelů. Proto naše volba tentokrát padla na Hospic sv. Alžběty o.p.s. Zdejší zaměstnanci mají velmi náročné povolání, přesněji řečeno poslání i v době mimo epidemii, kdy se starají o nevyléčitelně nemocné pacienty. Proto jsme se rozhodli, aby naše ponožky putovaly právě k nim. Je nutno říci, že se naše krásně barevné ponožky vyjímají v kombinaci s bílým oblečením zdravotníků a mohou rozveselit i pacienty. Jsme velmi rádi, že zdravotníky a ošetřovatelé potěšily (snad i pobavily) a velmi si vážíme poděkování, které jsme od nich obdrželi.
Do konce roku určitě přibyde ještě nějaká další krabice s těmito ponožkami a my se už moc těšíme, koho budeme moci potěšit příště. Pokud máte nějaký zajímavý nápad, komu bychom mohli ponožky předat, obraťte se na marketing@myjomi.cz.