24.8.2020

Pomáháme najít práci zdravotně znevýhodněným

Aktuality Naši lidé Zajímavosti

Hlavním principem integračního sociálního podniku je podpora osob se zdravotním znevýhodněním v jejich úspěšné integraci do většinové společnosti. V MYJÓMI si dobře uvědomujeme význam vhodného pracovního zařazení, pokud možno nejvyššího počtu uchazečů o zaměstnání. Proto průběžně vytváříme nová pracovní místa a snažíme se o to, aby u nás v tomto směru zůstávaly dveře neustále otevřené. I když se na spolupráci nedomluvíme, dokážeme některým z uchazečů pomoci najít pro ně jiné vhodné místo. O své zkušenosti se s námi podělila bývalá uchazečka o zaměstnání Markéta Bulantová.

„Do MYJÓMI jsem se hlásila na místo administrativní podpora obchodního oddělení a dostala jsem se na pohovor k paní Drábkové. Mluvily jsme o mých dovednostech, možnostech pracovního uplatnění, ale také o tom, jaký typ práce mi nejvíc vyhovuje. Paní Drábková mi podrobněji vysvětlila charakteristiku pracovního místa, o které jsem se ucházela. Ukázalo se, že by mi některé věci nevyhovovaly. Hlavní náplní práce bylo navolávání schůzek obchodním zástupcům a nějaká administrativa. Ta práce byla mnohem vhodnější pro člověka, který by ocenil poměrně rutinní činnost a možnost částečného home office. Já jsem ale velmi společenská a původně jsem se domnívala, že bych byla mnohem více v kontaktu s lidmi. Mám ráda, když to kolem mě žije, pořád se něco děje, a proto jsme se na nástupu nakonec nedomluvily. Paní Drábková mi ale doporučila, abych se obrátila na sociální podnik AMERFO, o.p.s., který v té době hledal recepční do Franz Kafka Špitál. Spojila jsem se s nimi prostřednictvím www.franzkafkaspital.cz a uspěla jsem. Pracuji zde už několik týdnů a jsem opravdu spokojená.“

Spokojenost paní Bulantové nás velice těší. Místo, na které se hlásila, jsme krátce na to obsadili jinou uchazečkou, pro kterou bylo vhodné. Jeden náš inzerát na jedno pracovní místo tedy přinesl spokojenost hned dvěma zájemcům o práci. „Případ paní Bulantové není ojedinělý. Protože mám přehled o většině brněnských chráněných pracovišť, mnohdy takto doporučuji uchazeče, které nemohu pracovně zařadit sama, když vím o vhodném volném místě u jiného zaměstnavatele,“ říká Alena Drábková, vedoucí personálního oddělení MYJÓMI.

Uchazeči o zaměstnání k nám přibývají různými způsoby. Protože nejlepší referencí je osobní zkušenost a doporučení, vytvořili jsme pro naše zaměstnance benefit ve formě poukázek, kterým bychom rádi vyjádřili dík každému, kdo přivede nového kolegu. Poukázky nepředáváme hned při nástupu, ale až poté, co nový zaměstnanec odpracuje alespoň jeden měsíc. O tom, že už několik zaměstnanců poukazy skutečně dostalo, se můžete přesvědčit na přiložených fotografiích.

[su_custom_gallery source=“media: 2347,2348″ limit=“2″ link=“lightbox“ width=“390″ height=“293″ title=“never“]

Pokud víte o nějakém poživateli invalidního důchodu, který hledá stálou práci, kontaktujte vedoucí personálního oddělení Alenu Drábkovou na tel: 603 349 824 nebo e-mailem prace@myjomi.cz.

Mohlo by Vás zajímat

Kontaktujte nás pro nezávaznou nabídku

Napište nám, co přesně sháníte a ozveme se vám s nabídkou na míru.