Obyvatelé centra v Chrlicích nosí ponožky z MYJÓMI

Život v Myjómi

Obsah dvou velkých krabic plných ponožek z pletací dílny MYJÓMI družstva invalidů věnovaných klientům Centra sociálních služeb pro osoby se zrakovým postižením v Brně-Chrlicích už měsíc slouží svému účelu. „Za tu dobu jsem vyposlechla řadu pozitivních ohlasů. Stále ještě se mi třeba na chodbě některý z našich uživatelů pochlubí, jaké má ponožky a co je na nich vyobrazeno,“ uvedla s úsměvem ředitelka Centra sociálních služeb Marcela Troubilová. Protože dárek z MYJÓMI obsahoval nejenom ponožky pro dospělé, kteří v centru žijí, ale i dětské velikosti, dostalo se také na zaměstnance, respektive na jejich děti. I ty si tak mohly vyzkoušet ponožky různých barev a vzorů vznikajících v brněnské pletací dílně.

[su_custom_gallery source=“media: 2728″ limit=“1″ link=“lightbox“ width=“800″ height=“600″ title=“never“]

Předání ponožek odstartovalo ideu součinnosti mezi oběma subjekty. „S panem předsedou představenstva Petrem Horkým jsme hovořili o možné další spolupráci. Někteří z našich uživatelů jsou schopni pracovat například v chráněných dílnách. Vhodná je pro ně nějaká opakující se manuální činnost, samozřejmě s ohledem na jejich zrakový hendikep. Věc je zatím v jednání, ale už nyní mohu říct, že my bychom nějakou formu spolupráce uvítali, až to epidemiologická situace dovolí, “ konstatovala Marcela Troubilová.

Centrum v Chrlicích s kapacitou 104 lidí se zrakovým postižením, někdy kombinovaným s dalšími zdravotními problémy nebo mentálními poruchami, disponuje také vlastními terapeutickými dílnami. Jedná se spíše o volnočasovou záležitost, ale přímo v areálu centra si pronajímají prostory dvě chráněné dílny. Tam se mohou zrakově hendikepované lidé v případě zájmu realizovat, nicméně tato možnost byla s ohledem na nepříznivý epidemiologický stav v předchozích měsících pozastavena.

Kontaktujte nás pro nezávaznou nabídku

Napište nám, co přesně sháníte a ozveme se vám s nabídkou na míru.