20.6.2017
Jak mýt ručně auto
Mnohokrát jsme v článku „Fakta o myčkách“ zmínili, jak je důležité dodržet určité pracovní postupy, aby se předcházelo zbytečnému a někdy až nenávratnému poškození. V tomto článku vám chceme poskytnout několik rad, které vám pomohou předejít poškození laku. Je třeba zdůraznit, že i ruční mytí zanechává za sebou stopy, avšak dodržením níže uvedeného postupu je stopa minimální.
1. Než začnete
Nachystejte si vše potřebné. Tedy vše, co by vám nemělo při mytí vašeho miláčka chybět. Auto neumývejte na slunci, ale ve stínu, když je chladné a to včetně brzd i motoru.
[fusion_builder_container hundred_percent=“yes“ overflow=“visible“][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=“1_1″ background_position=“left top“ background_color=““ border_size=““ border_color=““ border_style=“solid“ spacing=“yes“ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ padding=““ margin_top=“0px“ margin_bottom=“0px“ class=““ id=““ animation_type=““ animation_speed=“0.3″ animation_direction=“left“ hide_on_mobile=“no“ center_content=“no“ min_height=“none“][su_custom_gallery source=“media: 1190″ limit=“1″ link=“custom“ target=“blank“ width=“800″ height=“550″ title=“never“]
2. Předmáčení
Jako první při mytí vozidla je vozidlo třeba odmočit, neboli předmýt. Pomocí tlaku vody a ať již z vapky, nebo jen zahradní hadice, celou karosérii opláchněte. Doporučujeme vůz oplachovat ze šikmého úhlu, odspoda nahoru. Dochází tak k většímu odplavování nečistot. Je také doporučeno oplachování provádět teplou vodou, ta ovšem málo komu teče ze zahradní hadice, takže se spokojíme se studenou, kterou omýváme auto do úplného odstranění (odmočení) hrubých nečistot.
3. Nanesení mycího prostředku
Nanesením mycího přípravku by mělo vždy probíhat při zajištění dostatečného množství čisté vody. Čistou vodu je třeba zdůraznit, protože právě díky špinavé vodě nanášíte na lak drobné krystaly písku, které následně roztíráte a dochází tak k obrušování. Základním pravidlem tedy je nanášet šampón s dostatečným množstvím čisté vody. Samozřejmostí je při mytí používat kvalitní ekologicky nezávadný přípravek.
4. Omytí přípravku
Po umytí mycím přípravkem je vůz třeba opět důkladně opláchnout tlakem čisté vody, tím dostanete šampón i do spár. Následně již slabším proudem karoserii opláchněte od posledních nečistot.
5. Sušení
Možná se vám bude zdát sušení zbytečné, ale pokud nechcete mít auto samou tečku od zaschlé vody, osušení je nezbytné. Proto jsme také auto postavili při mytí do stínu, aby nám karoserie neschla pod rukama. K sušení je třeba mít vhodnou látku, která saje a nepouští chlup např.: flanel. Nejvhodnější je použít jelenici, nebo mikroútěrku.
Auto již máme umyté a připravené k voskování, tomu se však v dnešním článku již věnovat nebudeme. Toto téma otevřeme třeba příště.
Pokud chcete vědět více o nejčastějších chybách při domácím mytí přečtěte si článek “Časté chyby při domácím mytí vozidla”[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]