STROJOVÝ TISK NÁSTŘIKEM (INK-JET TISK)

Na krabičky pro rozličné výrobky, jako je například dárkové balení čokolády nebo kosmetiky, začala firma využívat strojní potisk metodou kontinuálního ink-jet tisku, tedy pomocí nástřiku. Využití je však podstatně širší, prakticky všude na všechno, kde je třeba uvést například čárový kód, QR kód, alfanumerické zprávy, grafiku, loga či různé další symboly.

MYJÓMI pro tyto účely disponuje tiskárnou LINX 8900 včetně dopravníku pro přesun potiskovaných předmětů, jejíž technologické řešení umožňuje tisk tří řádků jednou tryskou s výškou znaků v rozmezí 1,8 až 8,8 milimetru. Maximální rychlost tisku činí 2,92 metru za sekundu při maximálním použití 1333 znaků.

Pomocí ink- jet tisku se dá potisknout papír a karton, sklo, kov, plast nebo fólie a pásky. Aktuálně je do výroby zadáván nový dopravník, který umožní ink-jet tisk i u rozměrnějších předmětů.

Zakázky jsou přijímány v různém rozsahu, přičemž minimální objednávka je od 500 kusů, ale ve výjimečných případech se dá po domluvě potisknout i menšího množství.

Barva nástřiku je standardně černá, nicméně v případě zakázky v řádu tisíců až desetitisíců kusů je možné po individuální dohodě zajistit i jinou barvu nástřiku. Kontinuální ink-jet potisk si mohou zákazníci objednat buď jako součást kompletačního postupu, anebo jako samostatnou činnost – záleží jen na jejich rozhodnutí.

Protože stroj obsluhují zdravotně znevýhodnění pracovníci, jichž MYJÓMI družstvo invalidů zaměstnává kolem pětadevadesáti procent, služba je zákazníkům k dispozici rovněž jako způsob náhradního plnění.