11.8.2022

Kompletace setů se semínky zaměstnance baví

Novinky Partneři Prodej MYJÓMI Prodej ostatního zboží Zajímavosti

Kelímek, dvě balení semínek a absorbentů, víčko a papírový obal. To jsou součásti setů na domácí vypěstování rostlin, které v červenci začali zaměstnanci MYJÓMI družstva invalidů kompletovat pro kyjovskou společnost inGreen. Jedná se o novinku na trhu – mladé aromatické rostlinky zeleniny a bylinek s koncentrovaným obsahem živin a vysokým množstvím vitamínů si každý může doma ze semínka za několik dnů vypěstovat sám, a to bez hlíny i pravidelného zalévání. Pak už stačí mladé rostlinky červeného zelí, hořčice, kedluben, ředkviček, brokolice, rukoly či dalších využít v kuchyni. InGreen zná například i Roman Paulus, který v srpnu mohl díky microgreens krásně dozdobit připravované chody pro svatební hostinu, na které se ve Vinařství SPIELBERG osobně podílel.

Jednoduchá a příjemná práce

Nová činnost v podobě kompletace setů zaměstnance MYJÓMI zaujala. „Zakázky ke kompletaci chodí jednou týdně. Práce se zaměstnancům moc líbí, je to zajímavá, jednoduchá a příjemná činnost. Zpočátku se kompletaci setů věnovali dva až tři lidé, aby se to naučili, teď to zvládá jeden. Bylo by fajn, kdyby časem objem zakázek vzrostl a kompletaci pěstebních setů se měla možnost věnovat celá dílna,“ uvedla Klára Kříčková, vedoucí dílny na Špitálce. Vzhledem k počínající spolupráci s inGreenem se sety v menším objemu zatím kompletují pouze v brněnské dílně v ulici Špitálka.

Aktuálně se připravuje ke kompletaci dalších 2400 kusů setů s celkem šesti druhy semínek rostlin, kdy každý týden, případně dva půjde o čtyři stovky kusů. Další výhledové zakázky směřující do MYJÓMI se budou odvíjet od prodeje finálního produktu, jenž je trhu nový a potřebuje se tedy dostat do povědomí zákazníků či odběratelů. Po jeho předpokládaném rozšíření by se pak stabilním kompletacím většího množství pěstebních setů mohli věnovat i zaměstnanci na dalších pracovištích.

Pěstební sety bez zalévání od InGreen.

Výhoda náhradního plnění

Společnosti inGreen vítá kooperaci se sociálním podnikem disponujícím možností nabízet svoje produkty a služby v rámci náhradního plnění. Pěstební sety, které zkompletovali zaměstnanci MYJÓMI a jsou označeny také samolepkou s logem družstva, tak nabízí i obchodní brožura služeb a produktů. „Spolupráce se sociálním podnikem mne naplňuje a také vím, že naši obchodní partneři ocení možnost odebírat sortiment v režimu náhradního plnění,“ vyjádřil se jednatel společnosti inGreen Petr Martinek. Ze spolupráce obou subjektů již profitují rovněž zaměstnanci družstva, kteří si v rámci zaměstnaneckých benefitů mají možnost pěstební sety zakoupit za zvýhodněnou cenu.

Další informace k této spolupráci najdete i v našem desátém zpravodaji.

Mohlo by Vás zajímat

Kontaktujte nás pro nezávaznou nabídku

Napište nám, co přesně sháníte a ozveme se vám s nabídkou na míru.