Jsme tu už 6 let!

Co se děje v MYJÓMINaši lidéZajímavosti

A při této příležitosti jsme se rozhodli ohlédnout za tím, co jsme za tu dobu všechno prožili.

[su_custom_gallery source=“media: 2100″ limit=“2″ link=“lightbox“ width=“800″ height=“493″ title=“never“]

Rok 2014
Dne 31. března se oficiálně zrodilo MYJÓMI se záměrem provozovat ruční automyčku (Křižíkova 72a), ve které budou pracovat lidé s hendikepem. U toho ale nezůstalo. Ještě téhož roku vznikla první kompletační dílna v Brně.

Rok 2015
Touha umožnit pracovní zařazení i lidem na vozíku dala vzniknout provozovně Kociánka. Od roku 2019 je tato provozovna přesunuta na adresu Špitálka 23. Vyčlenili jsme speciální dílničku pro spolupráci s HAKR car accesssories a stali se členem Asociace zaměstnavatelů zdravotně postižených ČR. Rovněž jsme začali čerpat inspiraci v Podnikatelském klubu Smart Network.

Rok 2016
Projekt chráněného pracoviště ve Svitavách rozšířil okruh potenciálních zaměstnanců o osoby s mentálním postižením a s poruchou autistického spektra. Ve stejném roce byly otevřeny první dvě šicí dílny – nejprve v Brně a krátce poté i v Břeclavi.

Rok 2017
Sídlo firmy spolu s celým brněnským provozem (kromě myčky) se přesunulo na novou adresu Špitálka 23, kde sídlíme dodnes. Dále vznikla šicí dílna v Třebíči.

Rok 2018
MYJÓMI expandovalo až do Chocně (šicí dílna) a Miroslavi (kompletace). Vznikla druhá brněnská provozovna na Cejlu a kompletační dílna v Třebíči. Koncem roku se rozběhl projekt MYJÓMI ponožky, sociální podnik, který spolufinancuje Evropský sociální fond Operační program Zaměstnanost. Provozovna sídlí na adrese Špitálka 23 v Brně.

Rok 2019
Ve vedení firmy zůstává Petr Horký sám. Rozvoj podniku se zaměřil na úspěšný rozjezd pletací dílny. Vznikly například ponožky pro SvětluškuNadační fond Českého rozhlasu, designové ponožky Rajky a spousta dalších zajímavých zakázek včetně několika autorských návrhů. Dostali jsme se do aktualizovaného Adresáře sociálních podniků Ministerstva práce a sociálních věcí.

Co dalšího jsme stihli za těch uplynulých 6 let?
Rozrostli jsme se do velkého sociálního podniku, ve kterém pracuje již více než 400 osob se zdravotním postižením včetně těžkých a kombinovaných hendikepů. Ve snaze umožnit svým zaměstnancům s postižením co nejvyšší kvalitu života jsme navázali spolupráci s poskytovateli sociální rehabilitace Agapo v Brně a Taxis sociální rehabilitace v Třebíči. Mezi naše partnery patří i Nadační fond Revenium. Kromě občanů, kteří žijí samostatně nebo v rodinách, u nás pracují i lidé žijící v těchto domovech pro osoby se zdravotním postižením: Centrum sociálních služeb Kociánka, p. o. (Brno), Domov na rozcestí, p. o. (Svitavy), Domov pro OZP Zámek Břežany, p. o., Domov pro OZP Srdce v domě, p. o. (Klentnice), Domov u studánky, p. o. (Anenská Studánka, u Lanškrouna), Domov pro OZP Domov u lesa Tavíkovice, p. o., Domov pro OZP Zámeček Střelice, p. o. a Sociální služby Šebetov, p. o. Dvakrát ročně pořádáme pro své zaměstnance odpočinkové akce, na kterých mohou navázat přátelství s lidmi pracujícími na různých provozovnách: Sportovní den v červnu a Vánoční večírek v prosinci. Účastníme se místních jarmarků, trhů a dalších místních aktivit. Ukazujeme v praxi, že hendikep nemusí být překážkou, ale výzvou k překonávání bariér.

Co nám přinese rok 2020?
Letošní rok je teprve na samém počátku. Už nyní Vám ale prozradíme, že se můžete těšit například na e-shopy s výrobky z pletací a šicí dílny. Do dalšího roku přejeme MYJÓMI hodně spokojených zaměstnanců, zajímavé zakázky a radost lidí, pro které je MYJÓMI druhým domovem.

Kontaktujte nás pro nezávaznou nabídku

Napište nám, co přesně sháníte a ozveme se vám s nabídkou na míru.