16.11.2020

I v této složité době MYJÓMI expandovalo do Rumburku!

Aktuality Co se děje v MYJÓMI Naši lidé Zajímavosti

Další z montážních dílen MYJÓMI družstva invalidů, v pořadí už šestá, se 19. října otevřela v nové pobočce v severočeském Rumburku. K prvním třem zaměstnancům postupně přibývají další s tím, že v dílně bude postupně ve dvousměnném provozu možné zaměstnat 50 až 60 lidí. Hlavním důvodem ke zprovoznění pobočky, značně vzdálené od brněnské mateřské firmy, se stala její poloha.

„Letos se nám nepodařilo získat dvě zakázky z důvodu, že naše provozovny jsou příliš vzdálené od německých hranic, a proto jsme hledali odpovídající lokalitu. O Rumburku jsme si zjistili, že tam je dostatek pracovní síly, našli jsme tam vhodnou vedoucí provozu i vyhovující prostory,“ vyjádřil se předseda představenstva firmy MYJÓMI družstva invalidů Petr Horký.

Prozatím je v montážní dílně v ulici Slovenského národního povstání naplánováno balení, lepení či přebalování různých produktů a jako doplněk v případě nedostatku zakázek ke kompletaci i demontáž různých výrobků na jednotlivé komponenty.

Šicí dílna čeká na spuštění

Kromě prostor pro montážní dílnu si MYJÓMI v Rumburku pronajalo také místo pro budoucí šicí dílnu v tamní ulici Matušova – ta bude uvedena do provozu 18. listopadu. „V dílně plánujeme šít jak naše produkty, tedy Betelné šátky, tak provádět kooperační šicí práce pro různé firmy, a to od jednodušších činností, jako je například šití ručníků, až po dětské pleny, tepláky a mikiny, ‘kojící’ trička a další výrobky,“ přiblížil Petr Horký. Dílna je prostorově koncipovaná pro osm šiček, ale v případě, že o práci projeví zájem více lidí, je možné prostory rozšířit. Už nyní jsou evidovány zájemkyně, které jsou ochotny ihned nastoupit.

Další zakázky pro obě dílny by se výhledově mohly odvíjet i od spolupráce s tamními výrobními společnostmi. „Obchodní tým po obsazení montážní dílny a zprovoznění šicí dílny plánuje navázat kontakt s místními firmami za účelem hledání možností dalších zakázek na lokální úrovni, včetně využití možné spolupráce s družstvy sdruženými ve Svazu českých a moravských výrobních družstev,“ dodal Petr Horký. K rozšíření provozu MYJÓMI do Rumburku přispěla podpora tamního úřadu práce i vstřícnost městského úřadu a dalších spolupracujících subjektů, které se na procesu spuštění nového pracoviště nějakým způsobem podílely, za což jim po zásluze patří poděkování.

Mohlo by Vás zajímat

Kontaktujte nás pro nezávaznou nabídku

Napište nám, co přesně sháníte a ozveme se vám s nabídkou na míru.