13.6.2018

Emil Open

Aktuality Naši lidé Zajímavosti

Evropské hry handicapované mládeže Emil Open hostili organizátoři v Brně od 6. do 10. června 2018 a šlo o jednu z největších sportovních akcí v Jihomoravském kraji tohoto roku.

Evropské hry handicapované mládeže jsou určeny pro sportovce ve věku od 10 do 26 let se všemi typy zdravotního postižení – tělesným, zrakovým, sluchovým, mentálním i kombinovaným. Akce se zúčastnila družstva z České republiky (SK Kociánka), Slovenska, Slovinska, Chorvatska, Německa a Tatarstánu. V letošním roce organizátoři počítali až s 900 účastníky což překonalo všech 6 předchozích ročníků.

 

Letos se také zvýšili počet soutěžních sportů na šest: atletika, plavání, stolní tenis, golf, boccia a bocce. Krom soutěžních sportů byly připraveny různé ukázkové disciplíny jako například basketbal, rugby, florbal na vozíku nebo paravoltiž. Ve všech čekají účastníky doprovodné soutěže.

Za naše družstvo se akce se zúčastnilo 5 dobrovolníků – Michaela Kadlecová, Rudolf Štarha, Jiří Mesároš, Daniela Hanzlíková a Brigita Stejskalová, kteří pomáhali s budováním a udržováním sportovišť, zajišťovali občerstvení pro sportovce nebo pomáhali rozhodčím a sudím.

Všem výše jmenovaným zaměstnancům děkujeme za reprezentaci družstva.

 

Úvodní foto: Zdroj https://emilopen.cz

Mohlo by Vás zajímat

Kontaktujte nás pro nezávaznou nabídku

Napište nám, co přesně sháníte a ozveme se vám s nabídkou na míru.