20.8.2021

Digitalizace účetnictví přinesla zjednodušení i úsporu času

Aktuality Co se děje v MYJÓMI Zajímavosti

Zrychlení a vyšší efektivitu práce zajistila MYJÓMI digitalizace účetních procesů prostřednictvím aplikace wflow, která dokáže digitalizovat faktury, účtenky, objednávky či smlouvy. V MYJÓMI šlo v první řadě o faktury. Ty se do té doby archivovaly v šanonech, a i když pohotová účetní věděla, kam pro kterou sáhnout, když bylo třeba, nějakou dobu to přece jenom zabralo. „To znamenalo, že na rychlý telefonický dotaz nebylo možné okamžitě reagovat, protože se nejdříve musel v archivu najít šanon a v něm příslušná faktura, kterou bylo následně nutné okopírovat nebo oskenovat. Po zavedení wflow jsou účetní schopné najít během minuty v aplikaci nebo na počítači konkrétní údaje a případně je i znovu vytisknout,“ uvedl případ z praxe předseda představenstva MYJÓMI družstva invalidů Petr Horký. Kromě úspory času, zjednodušení a sjednocení účetních procesů podle jeho slov nedochází ke zbytečné duplicitě dokumentů ani přeplňování e-mailových schránek fakturami, neboť ty je možné po nahrání do aplikace wflow smazat.
Hladký přechod na digitalizaci nějakou dobu trval, neboť správné nastavení se vyvíjelo zhruba půl roku. Jednak bylo nutné kompletně změnit stanovené a zažité pracovní procesy, ale také znovu kontaktovat dodavatele, aby faktury napříště posílali výhradně elektronicky ve formátu PDF. „První fáze po zavedení byla poměrně hektická. Bylo třeba zaškolit všechny účetní, seznámit je s jednotlivými postupy práce se software wflow. Po zavedení nového fakturačního procesu mohou nyní porovnat dobu před a po a shodují se, že nový způsob jim nejenom ušetřil spoustu času, ale mají i přehled při kontrole,“ vyjádřil se Petr Horký s tím, že zavádění digitalizace bude pokračovat řízením výroby s propojením na sklady.

Podrobnější informace o zavádění nového fakturačního procesu pomocí aplikace wflow v MYJÓMI se můžete dozvědět prostřednictvím rozhovoru s Petrem Horkým na YouTube.com

[su_youtube url=“https://www.youtube.com/watch?v=bgJEjjOETII“ width=“800″ height=“500″]

Mohlo by Vás zajímat

Kontaktujte nás pro nezávaznou nabídku

Napište nám, co přesně sháníte a ozveme se vám s nabídkou na míru.