17.7.2022

Den otevřených dveří v Rumburku splnil očekávání

Co se děje v MYJÓMI Novinky Život v Myjómi

Den otevřených dveří proběhl v montážní a kompletační dílně v ulici SNP v Rumburku. Prohlídku pobočky MYJÓMI v pořadí už osmém městě, jež aktuálně dává práci devíti desítkám lidí, si mimo jiné nenechalo ujít vedení města i zástupci dalších subjektů. „Myslím, že se den otevřených dveří povedl. Navštívil nás starosta Rumburku i místostarostové, pracovnice úřadu práce z Rumburku i Varnsdorfu nebo lidé z Integrovaného centra pro osoby se zdravotním postižením v Horní Poustevně,“ přiblížila vedoucí rumburské montážní dílny Lucie Kašparová.


Jako úspěšnou vnímá akci i Petr Horký, předseda představenstva MYJÓMI družstva invalidů. „Kromě vedení města se přišli podívat také zástupci kraje, které zajímal sociální princip a kterým jsme rádi předali svoje zkušenosti se zaměstnáváním zdravotně znevýhodněných osob, a také například lidé z rumburského úřadu práce. Úřad práce vznik dílny finančně podpořil, takže jeho zástupci se mohli přímo na místě přesvědčit, na co byla tato podpora využita,“ vyjádřil se Petr Horký.


Cílem dne otevřených dveří bylo návštěvníkům přiblížit, jak to v dílně, kde lidé s různými typy fyzického, mentálního či kombinovaného onemocnění provádějí montážní, balicí a kompletační práce, chodí a co zaměstnanci s pracovními úvazky upravenými na míru svým možnostem a schopnostem zvládají. V chráněné dílně je nejdůležitější, aby zaměstnanci, kteří kvůli svému hendikepu mají omezenou šanci na uplatnění na běžném trhu práce, byli v pracovním procesu spokojeni, neboť jen tak mohou odvést maximální kvalitu, na níž si MYJÓMI zakládá. „Den otevřených dveří splnil svůj účel. Příchozí se seznámili s činností v dílně, kde zaměstnanci právě kompletovali do krabiček sprchové gely pro firmu Dermacol. Udělali si tak konkrétní představu o tom, co práce obnáší, což je důležité při případném náboru dalších zaměstnanců,“ doplnila vedoucí personálního oddělení MYJÓMI Alena Drábková.

Mohlo by Vás zajímat

Kontaktujte nás pro nezávaznou nabídku

Napište nám, co přesně sháníte a ozveme se vám s nabídkou na míru.