6.8.2017

2. ročník Sportovního dne MYJÓMI družstva invalidů

Aktuality Co se děje v MYJÓMI

Rok s rokem se sešel a z některých naších akcí se stává tradice. 26. 6. 2017 od 10 hod proběhl již 2. ročník Sportovního dne MYJÓMI. Tentokrát, protože nás bylo opět víc než v loňském roce, jsme se sešli ve větším areálu.

Sport areál HROCH nám poskytl velmi příjemné zázemí. Prostředí je přizpůsobeno i pro naše vozíčkáře. Pan ředitel Mgr. Tomáš Ovesný byl velmi vstřícný a snažil se nám vyjít co nejvíce vstříc s přípravami. Poskytl nám v rámci možností naprostý komfort pro všechny naše kolegy za což mu velmi děkujeme.

[fusion_builder_container hundred_percent=“yes“ overflow=“visible“][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=“1_1″ background_position=“left top“ background_color=““ border_size=““ border_color=““ border_style=“solid“ spacing=“yes“ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ padding=““ margin_top=“0px“ margin_bottom=“0px“ class=““ id=““ animation_type=““ animation_speed=“0.3″ animation_direction=“left“ hide_on_mobile=“no“ center_content=“no“ min_height=“none“][su_custom_gallery source=“media: 1280,1276″ limit=“100″ link=“lightbox“ width=“380″ height=“200″ title=“never“]
Zobrazit celou galerii

Počasí nám opět přálo a zřejmě i z toho se stává tradice. Tropických 30 stupňů, a určitě i více, bylo důvodem, proč disciplíny, v kterých se soutěžilo, jsme volili spíše relaxační s minimální fyzickou zátěží. Tímto moc děkujeme společnosti Sundrive spol. s.r.o. Zde především paní PhDr. Janě Hrubé za zapůjčení soutěžních aktivit. Letos jsme soutěžili v lukostřelbě, pétanque, hodu polínkem, „rybolovu“, retro skládačka „15“ v maxi provedení a tangram. Takže vidíte, že opravdu fyzicky přiměřenou a zábavnou formou. Přemýšlení třeba nad skládačkami bylo kolikrát sice srovnatelné s náročným sportovním výkonem, ale líbilo se.
Moc jsme ocenili účast zástupců z našich vzdálenějších poboček. Přijely jak švadlenky z Břeclavské dílny, tak zástupci Svitavské pobočky. Samozřejmě nechybělo bohaté a skvělé občerstvení, které probíhalo včetně grilovaní prasete v příjemných venkovních prostorách kolem parníku pod slunečníky. Zapůjčený výčep včetně věnovaného pití zabezpečil PIVOVAR STAROBRNO. Jako vždy zajišťoval obsluhu výčepu náš „mistr výčepní“ pan Miloš Malata, kterému kromě velké pochvaly patří obrovské díky. Nejen, že skvěle obsluhoval, ale chvilkami svým humorem přesouval účastníky z přední hlavní části za parník, kde bavil nejen nás zaměstnance MYJÓMI, ale i volně se pohybující návštěvníky areálu, kteří si postupně přisedali.

[su_custom_gallery source=“media: 1356″ limit=“100″ link=“lightbox“ width=“800″ height=“400″ title=“never“]
Zobrazit celou galerii

Celý den nás svojí produkcí doprovázel z předešlých akcí MYJÓMI prověřený, šikovný DJ Herkules Jakub Šafář. Došlo také na taneček. Taneční kreace některých kolegů byly opět nezapomenutelné. Nebojte, máme fotodokumentaci. Všichni tanečníci i posluchači si to užívali, jak je patrné také z fotodokumentace, kterou je možno shlédnou viz. odkaz.

Poděkování patří všem našim obchodním partnerům, sponzorům a dobrovolníkům, kteří se podíleli na zajištění našeho sportovního dne. Bistro Prameniště – paní Anna Palacká věnovala dva skvělé bezlepkové dorty jako hlavní cenu za 1. místa. Dermacol – kosmetické balíčky, paní Mária Kučerová Krmiva pro psy a kočky dodala další ceny. Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří nám pomáhali po celý den nejprve se zajištěním soutěžních disciplín a následně i s další organizací a pomocí při zajištění akce. Ať už to bylo zapůjčení pivních setů, rožně, grilu. Všem, kteří se střídali u grilu malého, tak u rožně s 80 kilovým prasátkem. Všem evidentně chutnalo, protože takové množství, které se letos na akci snědlo a vypilo předčilo všechna naše očekávání. Ještě v průběhu dne se aktivně dozásobovávalo. Hlady jsme určitě nikdo netrpěli. ​ͺ

Jen pro zajímavost: snědlo se přes 20 bochníků chleba, cca 20 kg ovoce, 80 kg prase, 5 kg kuřecích prsou, 5 kg uzenin, 40 hermelínů, vypilo 3 bečky piva a 2 bečky limo, 24 ks dvoulitrových balených vod, nějaké krekry a další.

Celkově se soutěžilo v 6 disciplínách. Zde jsou vítězové jednotlivých stanovišť s nejvyšším počtem bodů:
Petanque: Andrea Patočková, Čestmír Havlíček
Hod polínkem: Anton Pohl
Lukostřelba: Leona Pechová
Rybolov: Jaroslav Sekanina
Tangram: Zdeňka Haisserová
Retro skládačka „15“: Rudolf Frank

Celkové pořadí

Kategorii A: Kategorie B:
1. místo Zdeňka Haisserová
2. místo Oldřich Kupčík
3. místo Olga Kubišová
1. místo Kateřina Jankových
2. místo Míchal Svoboda
3. místo Adéla Rybková

Všem, kdo přišli a zúčastnili se, děkujeme a těšíme se na další akci. Vítězům ještě jednou gratulujeme.

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Mohlo by Vás zajímat

Kontaktujte nás pro nezávaznou nabídku

Napište nám, co přesně sháníte a ozveme se vám s nabídkou na míru.